slohovka: reklamace

28. dubna 2015 v 13:13 |  žblebty
Vážený pane Hošku,
bohužel jsem nucen obrátit se na Vás s reklamací Vámi zaslané slohové práce na téma reklamace. Důvodů k nespokojenosti bylo více, dovolte mi je tedy vyložit postupně.
Zaprvé: nedodržení termínu. Celou třídu jsem s dostatečným předstihem a několikrát důrazně upozornil, že termín odevzdání je konec března. Měli jste tedy na vypracování poměrně jednoduchého úkolu dostatek času, přesto mnozí z vás (jakož i Vy) odevzdali svou práci pozdě.
Zadruhé: téma. Je sice pravda, že jsem poskytl určitou volnost, co do výběru reklamovaného předmětu či služby, domnívám se však, že odevzdání slohové práce na téma reklamace, ve které z pozice profesora reklamujete slohovou práci na téma reklamace, je nemístnou provokací, nehledě k tomu, že ten koncept je příliš složitý a od základu nesmyslný.
Zatřetí: zpracování. To, že jste si vybral tak pseudooriginální téma by až tolik nevadilo, pokud byste zároveň dodržel styl typický pro reklamaci. Ve skutečnosti jste však ve většině textu přešel na klasickou "učitelskou rétoriku". A uvozovat všechny odstavce "zaprvé", "zadruhé" atp. rovněž není zcela vhodné.
Začtvrté: slovo rétorika se ve vztahu k psanému textu nepoužívá.
Zapáté: překročení rozsahu. Výrazně jste překročil limit slov, čemuž byste se mohl krásně vyhnout například škrtnutím bodu "zapáté".
Zašesté: měl byste si ujasnit, kdo je vlastně ve vaší reklamaci adresátem a kdo odesílatelem.
Zasedmé: celkově u mě převládá dojem, že si ze mě i z celého úkolu děláte legraci.

Z výše popsaných důvodů jsem s Vaší prací nespokojen, vracím Vám ji a požaduji její přepracování a opětovné odevzdání v co nejkratší době.
S úctou
Adam Hošek

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama