Arnošt

24. dubna 2015 v 18:18 |  brepty
Toto je Jaromír. Jde po ulici, snaží se nekoukat na kolemjdoucí poprsí. Je mu 37 let a na jeho přednášky skoro nikdo nechodí.
.
Toto je Eva. Jde po ulici, sbírá pohledy mužů do svého výstřihu a poslouchá na mobilu Iggyho Popa. Je jí 21 let a potřetí se nedostala na DAMU.
.
V dětství chtěl být zvěrolékařem, hraje obstojně stolní tenis a sluší mu černé košile. O tom ale neví, protože dosud si nikdy žádnou nezkusil, místo toho nosí košile bílé, ve kterých vypadá dost hloupě. Má výrazný ohryzek.
.
Vždycky snila o tom, že uteče z domova, ale samotnou akci vždycky odložila na další týden. Miluje palačinky se špenátem a pingpongovou pálku nikdy nedržela v ruce. Sluší jí všechno. Má výrazný výstřih.
.
Neumí se smát, neumí objímat, ale obojí by dělal moc rád. Líbat umí, to ho naučila starší sestra ve dvanácti letech. Neumí plakat a má krásný úsměv.
.
Směje se hodně často a hodně nahlas. Málokdy ví čemu. Pláče hodně často. Málokdy ví proč. Umí udělat stojku, provaz a jakéhokoli muže.
.
Snídá rohlík s jahodovou marmeládou a zuby si čistí až po snídani.
.
Snídá rohlík s jahodovou marmeládou a zuby si čistí vždy hned ráno.
.
Toto je Jaromír. Právě se zastavuje, zvedá hlavu a otevírá ústa.
.
Toto je Eva. Právě se zastavuje, zvedá hlavu a křičí.
.
A toto je Arnošt. Je mu 33 let, v dětství chtěl být fotbalistou, sluší mu tmavě modrá a červená, snídá vodku. Už nechce žít.
.
.
Pláče.
Je v šoku, je nervózní, plakat neumí.
Pláče.
Je nervózní, neumí objímat.
Vzlyká.
Pevně ji drží.
.
.
Toto je Jaromír. Něco žvaní a povzbudivě se usmívá. To mu jde.
Toto je Eva. Poslouchá a taje.
.
Arnošt nežil nadarmo.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lucie Mészárosová Lucie Mészárosová | Web | 28. dubna 2015 v 13:08 | Reagovat

zajímavý článek!  Chtěla bych tě pozvat nahlédnout na můj začínající blog a požádat o zhodnocení do komentáře pod některý z mých článků :) Pěkný den, a s blogem jen tak dále.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama