II. - Moucha

14. dubna 2014 v 16:16 |  Příběhy z Bezullisu
Na hlavní ulici čtvrti Syrklia se objevila čerstvá hromádka koňského hnoje a vzápětí byla pokryta několika tucty tlustých Bezullijských much. Měl ji na svědomí našedlý valach. Podělil bych se s vámi o jeho jméno, ale jeho majitel, tlustý zelinář Ornest s rudým obličejem, mu říkal jen kůň. Kůň navíc právě dostal povel, aby se i se svým nákladem zelí, brambor a mrkve pohnul dál a opustil tak tuto ulici a zároveň i náš příběh, kam se již nikdy nevrátí, takže vám může být úplně jedno, jak se jmenoval.
Pro nás je důležitá pouze ta kouřící hromádka, kterou nám za sebou zanechal jako svůj odkaz. Právě na ní se totiž usadila moucha, jejíž jméno vám taky zatajím, protože mouchy žádná jména nemají, dosyta se nasosala a dostala chuť na předání svého genetického kódu dalším generacím, načež se vydala hledat nějakou mouchu s podobnými chutěmi. Jenomže u pekárny špatně zahnula a místo doleva ke kompostu letěla rovně, tedy přímo do otevřených úst Arnolla Flašinky.
Tady si podruhé spletla cestu a místo do hltanu zamířila do hrtanu. Kde ovšem, k její smůle, byl naprostý nedostatek páření chtivých much. Kdyby byla zahnula do hltanu, byla by našla v žaludku alespoň zbytek rozvařené kapusty, ale pozdě bycha honiti.

Aramund napůl šokovaně, napůl pobaveně (buďme přesní, ze tří čtvrtin pobaveně) sledoval zápas Arnollových dýchacích cest s drobným hmyzem, který mu do nich vlétl zrovna ve chvíli, kdy se zřejmě chystal říci nějaké velmi nepěkné slůvko, jako například "ale".
Aramundovo pobavení ještě vzrostlo, když si uvědomil, že žádné další "ale" od něj už nikdy neuslyší a zase kleslo, když si uvědomil, že si bude zřejmě muset najít někoho nového, kdo mu bude čistit záchod a drtit mloky a kdo nepochybně bude mít také tu úchylnou zálibu v tom slově začínajícím na a. Jenže tradice je hold tradice. Co by to bylo za čaroděje, kdyby neměl k ruce svoje vlastní nemehlo?
Naposledy zamával rychle modrajícímu obličeji svého teď už bývalého učně a vydal se ke svému domu.
Ze rtů nebohého Arnolla vylétla moucha. Byla velice zmatená, ale neztratila nic ze svého původního úmyslu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama