Jeho veličenstvo král fantasy J.R.R. Toliken

29. září 2013 v 18:00 |  knihomolovo krmivo
Pá pám pa pám, pa pa pám pá pá pám, pá pa pám! Pokud si za tyto citoslovce dosadíte příslušný tón z ústřední melodie k Pánu prstenů, měli byste, ať už jste zpěvák/zpěvačka jakékoli úrovně, pocítit na vašich receptorech úžasnosti strmý nárůst. Pokud ne, tak je něco špatně. Pán prstenů je totiž, objektivně řečeno, naprosto BOŽÍ!!!
Není divu, že je dneska tolik populárních fantasy knih (Harry Potter, Stmívání, Eragon, Pratchett,...). Drtivá většina lidí, kteří si přečtou Pána prstenů totiž pocítí, že pokud se jim rychle nedostane něčeho, co je alespoň částečně tak superbombaepesžůžovně legendární, jako Pán prstenů, zemřou žalem, nudou a nedostatkem elfů. Je tedy jenom přirozené, že se rychle vrhnou na nejbližší fantasy knížku, aby svou touhu ukojili, byť by to byla slátanina sebeslátanější.
Jsou ale i tací, kteří, věřte mi, neříká se mi to lehce, jsou schopni se zeptat, co je na tom tak úžasného. Nuže, takovým lidem můžu říct jen "Ošškilvý šlovíček, gollum, nemá vkus na kníšešky!"
Slova totiž nestačí k vylíčení hrůz Morie, idylky Kraje, zoufalství u Cirith Ungol, euforie při příjezdu rohanské jízdy či přátelství Gimliho a Legolase (na kterém vždycky bylo něco trošku... podezřelého).
Zkrátka - je to BOŽÍ!!!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mad Med Mad Med | Web | 9. prosince 2013 v 20:09 | Reagovat

Naprosto a bezvýhradně souhlasím!!! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama