Publicistika

10. června 2013 v 20:06 |  žblebty
Povodně. Protesty v Turecku. Úmrtí slavné osobnosti. Korupce. Tragická nehoda. Opilý ministr. Opilý prezident. To jsou témata jednoho nejmenovaného týdne. Nebyl to týden nijak výrazně rozdílný od jiných, budeme ho tedy brát jako takový testovací vzorek. A jak tento vzorek dopadl?


Nevím jak Vy, ale já nejsem zvyklý trávit hodiny a hodiny čtením článků s tématikou aktuálních problémů. Ovšem tentokrát jsem se přiměl něco podobného udělat - měl jsem v plánu přečíst všechny články s událostmi toho dne. Po přečtení asi pěti z nich jsem začal propadat depresím a v obavě o vlastní duševní zdraví jsem se nadále omezil jen na titulky. A i z nich se člověku někdy dělá slabo. Přesto však většina lidí pravidelně kupuje denní tisk, sleduje zpravodajství na internetu a v televizi. Nevím, jestli mezi tyto lidi patříte, ale pokud ano, dovolím si otázku: Proč to proboha děláte???
Lidé si dnes velmi často pokládají otázky ohledně kvality života, štěstí či stresu. Mnoho z nich nedokáže přijít na to, co dělají špatně. Netvrdím, že nesledovat zpravodajství je řešením všech depresí, ale myslíte, že sled dopravních nehod, neshod v koalici, vražd a politických konfliktů může, navzdory obligátnímu roztomilému mláděti na závěr, člověku zlepšit náladu?
Samozřejmě, že je nutné všechno tohle uveřejňovat, že je nezbytné informovat občany o nebezpečích a problémech společnosti. Nestálo by ale za to, už jen v zájmu psychického zdraví občanů, uveřejnit ve stejné míře i dobré zprávy? Jen si představte, jak se Vám zlepšil den, kdybyste se dozvěděli, že v celém Jablonci dnes nebyl spáchán jediný trestný čin, že v nejbližších měsících nám nehrozí žádná tornáda, že se Vomáčkovi konečně usmířili se svými sousedy Šulcovými, že se dnes udělala krásná duha nebo že život může být i přes zvýšení daní a povodně přece jenom krásný. Nestálo by to za úvahu?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama