oficiální stížnost

23. května 2013 v 19:26
úkol na češtinu - formální dopis

Stížnost na celkový stav republiky

Vážený pane prezidente,
dovoluji se na Vás obrátit se stížností na chatrný stav společnosti České republiky, již máte tu povinnost a čest řídit. Jedná se o věci nejvyššího významu, a proto pevně věřím, že mou stížnost shledáte závažnou a neprodleně zjednáte nápravu.


Jedná se o celou řadu věcí, které si dovolím postupně vyjmenovat.
Předně se jedná o počasí. To je totiž naprosto nevyhovující a jsem si jistý, že soustavně odporuje všem směrnicím a paragrafům Evropské unie. Úřady si zde zřejmě nedovedou zjednat pořádek, ačkoliv jde často i o zdraví.
Dále tu máme komáry, mouchy, ovády a podobný hmyz. Omlouvám se za ten výraz, ale tady se domnívám, že se dá mluvit o skandálu. Dnem i nocí jsou nevinní a počestní občané, daňoví poplatníci, obtěžování a leckdy i přímo fyzicky napadáni a to prosím zcela bezdůvodně!
Nechci mrhat Vaším časem, ale věřím, že je zde ještě jeden zcela zásadní problém, dost možná ten nejdůležitější. Mám na mysli právě problém času. Na našem trhu je ho až směšný nedostatek, a přitom je to zcela zásadní artikl. Navíc je zřejmě rozdělován zcela nespravedlivě, když uvážíme, že řádně pracující člověk, ač tráví v zaměstnání třeba i deset hodin denně, má času mizivé množství, kdežto člověk nezaměstnaný ho má tolik, že neví, co s ním.
Problémů je pochopitelně mnohem více, ale toto jsou myslím ty momentálně nejpalčivější. Skutečně pevně doufám, že se jim začnete neprodleně věnovat a vyřešíte je.

S přáním hezkého dne
Adam Hošek
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kerria Kerria | Web | 24. května 2013 v 9:37 | Reagovat

Vyjímečný článek, zařazuji do výběru toho nej na TT, který vzniká na Blogosvětě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama